Video/ Premier League shpall golin e sezonit, triumfon “magjia” e Son Heung-min!

Si çdo vit, Premier League, zgjedh golin më të bukur të sezonit dhe të njëjtën gjë ka bërë edhe në përfundimin e këtij sezoni.

Goli më i bukur për sezonin 2019/2020 është përzgjedhur “magjia” e sulmuesit të Tottenham, Son Heung-min, kundër Burnley.

Një aksion krejtësisht personal,më shumë se 70 metra sprint dhe finalizim: më mirë se kaq koreani nuk mund të bënte dhe tani i gëzohet vlerësimit për golin e shënuar.

LEXO EDHE  Ligji i sponsorizimeve, kërkesa kryesore e Ligës së Futbollit