RB Leipzig-Atletico Madrid, formacionet e mundshme

Mbrëmjen e sotme ora 21:00 Leipzig dhe Atletico Madrid do të luftojnë për një vend në gjysmëfinalet e Ligës së Kampioneve.

Ndeshja e sotme do të jetë hera e parë që RB Leipzig dhe Atletico Madrid përballen mes tyre.

LEXO EDHE  Evra bën deklaratën e bujshme: Sulmuesin e Man.United e larguan pasi u lidh me vajzën e trajnerit!

Formacionet e mundshme:

RB Leipzig (3-4-2-1): Gulacsi; Klostermann, Upamecano, Halstenberg; Mukiele, Laimer, Sabitzer, Angelino; Nkunku, Olmo; Schick.

Atletico Madridi (4-4-2): Oblak; Trippier, Gimenez, Felipe, Lodi; Llorente, Koke, Saul, Carrasco; Felix, Costa.