Vijon rritja e personave të infektuar nga Covid në Itali! 552 raste të reja në 24 orët e fundit

Për të tretën ditë radhazi, Italia ka regjistruar një rritje të rasteve të reja me koronavirus.

Sipas Worldometers, në 24 orët e fundit janë regjistruar 522 raste të reja, ndërsa dje u regjistruan 476 raste.

Ndërkohë, në krahasim me dje ka pasur një rënie të numrit të viktimave. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 6 viktima, katër më pak se ditën e djeshme.

LEXO EDHE  Emrat/ 50-vjeçari në Shkodër rreh fqinjën, e përplas edhe me makinë

Deri më tani, Italia ka regjistruar 252.235 raste me COVID-19 dhe 35.231 viktima. Aktualisht, në shtetin fqinj janë 14.081 raste aktive me koronavirus.

Rreth 21 milionë njerëz nga e gjithë bota janë prekur nga COVID-19, ndërsa mbi 749 mijë persona kanë humbur jetën.