Qëlluan me armë drejt hotelit në Drilon, policia arreston dhe dy personat që ishin në kërkim

Policia e Pogradecit ka arrestuar edhe dy persona të tjerë lidhur mbi ngjarjen e ndodhur disa netë më parë ku në këtë qytet u godit me armë zjarri Hotel ‘Voloreka’, duke e çuar kësisoj në 7 numrin e personave të ndaluar.

LEXO EDHE  Ngjarja në Pogradec/ Vajza 9-vjeçare qëndroi disa ditë me nënën e vdekur në banesë, pak kohë më parë kishte humbur dhe të atin

Dy personat e fundit të lidhur me këtë ngjarje janë arrestuar në Tiranë.

Dje u arrestua një nga organizatorët e sulmit, shtetasi Ilir Berberi, ose i njohur ndryshe si ‘Liri Rrushkës’.