Arrestohet i shumëkërkuari Anterio Kaloshi! Detajet

Është arrestuar në Tiranë, Anterio Kaloshi, i njohur si shoku i Orges Bilbilit, edhe ky i ndaluar disa muaj më parë në një përplasje me policinë ku mbeti i plagosur në zonën e sheshit ‘Shtraus’ në Tiranë

Kaloshi raportohet se është kapur pasditen e sotme, në zonën e Qesarakës, gjatë një aksioni policor.

Në momentin e arrestimit, Kaloshi ka qenë bashkë me Meardi Berberin, të ndaluarin për atentatin e ndodhur në hotel “Volorekën” mëngjesin e 8 gushtit.

Gjatë aksionit atyre i janë gjetur dhe sekuestruar edhe armë.

Kaloshi i shpëtoi policisë mesditën e 10 prillit ku në pranga u vu shoku i tij Orgest Bilbili i cili po lëvizte me kapuç në kokë gjatë periudhës së izolimit.

LEXO EDHE  Falsifikoi dokumentet e 33 shtetasve, arrestohet 41-vjeçari/ Detajet

Një efektiv policie vuri re lëvizje të dyshimta të tij dhe iu afrua për ta kontrolluar por në momentin që i bëri thirrje ai u largua me shpejtësi.

Polici e ndoqi dhe më pas e qëlloi me plumb në këmbë për ta neutralizuar, duke bërë më pas të mundur edhe arrestimin e tij.

Kaloshi, i cili jetonte në një apartament me Bilbilin arriti t’ia mbathë.

Policia gjeti në shtëpinë e marrë me qira me firmën e Jurgena Xh., e dashura e Anterio Kaloshit një pasaportë të këtij të fundit, 900 euro si edhe një armë që dyshohet se i përkiste Kaloshit.