Zyrtare/ Telushi largohet si i padëshiruar nga Partizani, firmos me Kukësin!

Bruno Telushi ka firmosur për skuadrën e Kukësit. Mesfushori pak ditë më parë kishte deklaruar largimin nga Partizani, pasi nuk ishte më në planet e klubit të kuq.

Mesfushori 29-vjeçar ka firmosur me verilindorët një dy-vjeçare, teksa sot ka kryer vizitat mjekësore dhe ka firmosur kontratën, duke u bërë kështu futbollisti më i ri i klubit.

LEXO EDHE  Serie A/ Fiorentina kalon në avantazh ndaj Interit

Telushi ka luajtur për shumë vite në Kategorinë Superiore ,por edhe jashtë, ku së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Partizanit ku edhe  fitoi titullin kampion vitin e kaluar.