Tragjedi në Gjermani, humb jetën në aksident talenti kroat

Talenti, kroat, Luka Lucic është ndarë nga jeta në mënyrë tragjike në moshën 16-vjeçare. Adoleshenti është përplasi nga treni në Gjermani, në tentativë për të kaluar hekurudhën.

Pavarësisht tentativës së drejtuesit të trenit për të ndalur, si dhe për ta paralajmëruar adoleshentin, aksidenti nuk është shmangur dot dhe hekurudha është mbyllur për disa orë.

LEXO EDHE  F1/ Bottas triumfon në Rusi, penalizimet i prishin festën Lewis Hamilton

Plagët e marra ishin të rënda dhe pavarësisht se Lucic u transportua me helikopter në spital, nuk ia doli të mbijetonte.

Federata Kroate e Futbollit ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për të afërmit e djaloshit, i cili ishte pjesë e klubit gjerman të Stuttgarter Kickers.