COVID në Maqedoni, 1 humbje jete dhe 141 raste të reja

Autoritetet maqedonase raportuan sot për një 51-vjeçare të vdekur dhe 141 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve, në 1885 testime.

161 janë pacientët e shëruar.

Sipas të dhënave të fundit, numri i personave të vdekur ka arritur në 529.

LEXO EDHE  Bilanci ditor i Covid në Kosovë, 2 viktima dhe 46 raste të reja

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë e Veriut janë diagnostikuar me Covid-19 12,083 persona.

Prej tyre, 8,248 pacientë janë shëruar.

Ndërkaq, numri i rasteve aktive është 3,306.