Inter dhe Milan në garë për mbrojtësin serb

Skuadra e Interit është e gatshme të futet në garë për një ndër synimet më të mëdha të Milanit, mbrojtësin serb të Fiorentinës, Nikola Milenkovic.

Sipas asaj që shkruan Calcio Mercato rosonerët kanë qenë duke e ndjekur 22-vjeçarin për një kohë të gjatë por nuk janë në gjendje të paguajnë 40 milionë euro aq sa kërkon edhe klubi vjollcë.

LEXO EDHE  Foto/ Mourinho mban premtimin, realizon foton me gazetarin për nder të babait të tij

Milan ka propozuar një marrëveshje shkëmbimi, por Interi është i gatshëm të futet në garë, madje drejtuesit zi-kaltër janë të gatshëm të blejnë kartonin e plotë të lojtarit serb, pa përfshirë ndonjë lojtar në këtë marrëveshje.