VIDEO/ Rama vs Basha, sondazhet në rrjet, rusë e grekë hidhen në sulm. Ja si ndryshojnë votat

Në prill ose në maj të 2021 do të mbahen zgjedhjet parlamentare, ndërsa në rrjete qarkullojnë sondazhe të ndryshme, mbi mbështetjen që kanë partitë.

Kryesisht sondazhet vënë përballë Kryeministrin Edi Rama dhe kreun e PD-së, Lulzim Basha, ose PS dhe PD.

Nga sondazhet e organizuara rezulton se Basha ka një avantazh ndaj Ramës, ose PD ndaj PS.

Por në një nga sondazhet e organizuara online është zbuluar pjesëmarrja e atyre që quhen si vota false. Një portal popullor i qytetit të Kavajës zhvilloi një sondazh mes PD dhe PS për zgjedhjet e ardhshme bashkiake.

LEXO EDHE  Nesho: Politika e jashtme shqiptare, më e dështuara në këto 30 vite

Në sondazh rezultojnë se kanë “votuar” edhe rusë apo grekë, ose ndoshta është një sulm kibernetik.

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme: