Tronditet Atletico Madrid, dy raste me Covid-19 përpara çerekfinales në Champions

Pjesëtarët e klubit të Atletico Madrid i janë nënshtruar tamponëve dhe dy lojtarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Emrat e tyre nuk zbulohen, teksa kanë nisur menjëherë karantinën. Lajmi raportohet nga “Colchoneros” me anë të një postimi në “Tëitter”.

Ekipi i Diego Simeones është kualifikuar në çerekfinalet e Champions League. Shorti i vuri përballë gjermanëve të Leipzig, sfidë që është programuar të luhet në datë 13 gusht (21:00).

LEXO EDHE  Futbollisti i Tottenham “nuk e mban dot”, Mourinho i shkon në banjo