Aksident i rëndë në Vlorë, 1 i vd*kur! Emri

Ndërron jetë një nga tre personat e aksidentuar në Vlorë, pasditen e sotme.

Rreth orës 16:00, në aksin rrugor pranë fshatit Fushë Dukat, Renato Shpata, 25 vjeç, banues në Korçë duke drejtuar automjetin tip Seat shoqëruar me dy pasagjerë të tjerë, ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me murin anësor të rrugës.

Si pasojë e përplasjes drejtuesi 25- vjeçar ka marrë dëmtime të rënda dhe është transportuar në spitalin e Vlorës, ku më pas ka ndërruar jetë.

Ndërkohë dy pasagjerët e tjerë ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Vlorë, Himarë

Rreth orës 16:00, në aksin rrugorë pranë fshatit Fushë Dukat, shtetasi R. Sh., 25 vjeç, banues në Korçë duke drejtuar automjetin tip Seat shoqëruar me dy pasagjerë të tjerë, ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me murin anësor të rrugës.

Si pasojë e përplasjes drejtuesi 25 vjeçar ka marrë dëmtime të rënda dhe është transportuar në Spitalin e Vlorës, ku më pas ka ndërruar jetë.

Dy pasagjerët e tjerë ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Rreth orës 13:46, në Qafën e Llogorasë është hedhur me parashutë shtetasi L. A., 39 vjeç, banues në Tiranë dhe është rrëzuar në përroin e fshatit Palasë, ku si pasojë ka marrë disa dëmtime në trup dhe po merr ndihmë mjekësore në Spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën.

Policia po kryen veprimet e mëtejshme proceduriale në lidhje me të dy rastet.

LEXO EDHE  Covid 19/ Kryemadhi: Përballimi i pandemisë në shkolla kërkon masa konkrete dhe jo propagandë