Shorti i Ligës së Kampioneve, ja katër rivalët e mundshëm të Tiranës

Tirana pret të mësojë kundërshtarin në turin e parë kualifikues të Champions League, në shortin që do të hidhet nesër në mesditë.

Skuadra e Egbo mund të përballet me ekipe me buxhete disa herë më të lartë, por më së shumti tremb largësia. Astana, Qarabag, Maccabi Tel Aviv dhe Dinamo Tbilisi janë ekipet me të cilat Tirana mund të përballet.

LEXO EDHE  Dortmund-Bayern Munich/ Mbyllet pjesa e parë e finales, shënohen tre gola

Njoftimi i KF Tirana:

Përcaktohet grupi i KF Tirana

Ditën e Dielë në orën 12:00 do të hidhet shorti i Champions League në Nyon të Zvicrës. Uefa ka përcaktuar që KF Tirana të pozicionohet në Grupin 4 dhe kundërshtarë e mundshëm të bardhebluve janë:

FC Astana (Kazakistan)
Qarabag FK (Azerbajxhan)
Maccabi Tel-Aviv FC (Izrael)
FC Dinamo Tbilisi (Gjeorgji)