Juventus shkarkon Sarrin

Shkarkohet Maurizio Sarri. Në Itali janë të bindur që Juventusi e ka shkarkuar trajnerin dhe pritet që së shpejti klubi kampion të dalë me një komunikatë zyrtare.

Ky është lajmi i minutave të fundit që vjen nga Gianluca Di Mazrzio, i cili ka bërë një postim në llogarinë e tij në Twitter.

LEXO EDHE  “Do ta bëj Khabib të derdhë gjak në kafaz”

Mauricio Pochettino shikohet si kandidati kryesor për ta pasuar Sarrin. Mediat në Itali kanë lakuar ditën e sotme edhe emra të tjerë si Zinedine Zidane dhe Simone Inzaghi, por argjentinasi shikohet si favorit.