Vllaznia fillon me projektin e saj të ri, klubi shkodran prezanton Matko Djarmati

Matko Djarmati është zyrtarisht drejtori i ri sportiv i Vllaznisë. Ish-futbollisti kroat është prezantuar në ekipin shkodran nga administrator Suad Lici, i cili ka dhënë një mesazh për njerëzit që kanë vënë në diskutim rolin e tij te kuqeblutë:

“Nuk qëndroj si kukull këtu, i kam dhënë provat që nuk jam vetëm për të dhënë pagat. Për kukull, le ta bëjë dikush tjetër këtë pozicion”.

“Kemi zgjedhur një projekt tjetër dhe i uroj suksese Matkos. Kemi mundësinë të bëjmë zgjedhje më cilësore, edhe me ndihmën e sponsorit. Mund të jemi edhe më korrektë, pasi më parë burokracitë na kanë penguar.”

Lici vijoi më tej se ishte bindur nga plani i Djarmatit, ndaj palët kishin gjetur shpejt gjuhën e përbashkët:

LEXO EDHE  Ligji i sponsorizimeve, kërkesa kryesore e Ligës së Futbollit

“Jam optimist dhe besoj se Vllaznia do ketë rezultate të reja dhe objektiv të ri, Kupat e Europës. Uroj dhe shpresoj të jetë një fillim i mbarë. Analizë për sezonin e kaluar? Është hera e parë në vitet e fundit që kemi marrë 46 pikë. Në periudhën e pandemisë, skuadrat e tjera u stërvitën, iku trajneri, lojtarët nuk u paguan për pesë muaj. Fondi nuk kalonte. Vllaznia ka prodhuar futboll dhe e kemi një bazë të ekipit. Patjetër do ta analizojmë gjithçka.”