Juventus u eliminua nga Liga e Kampioneve, befason Bonucci: Objektivin e sezonit e kemi arritur!

Juventusi u eliminua mbrëmjen e sotme nga Lyoni në fazën çerekfinale të Ligës së Kampioneve. Vendimtare për skuadrën franceze rezultoi goli në fushë kundërshtare ndërsa rezultati përfundimtar duke përfshirë dy sfidat ishte 2-2.

Leonardo Bonuçi, kapiteni i Juventusit, foli për mikrofonat e ‘Sky’ pas eleminimit nga Liga e Kampionëve:

“Ka një zhgënjim, sigurisht. i gjithë Lyon na priste pas vijës së mesit të fushës, pas penalltisë në disa raste…”

“Por futbolli është i tillë, sonte dhamë gjithçka mundëm. Shumë keq. Në pjesën e parë duhet të bënim më mire. Shumë keq sepse dy centimetrat e topit jashtë janë më keq se dy centimetra të topit brenda. Sonte treguam që gjendja jonë ishte e mirë, shtymë 95 minuta dhe krijuam 4-5 raste të qarta goli. Meritë e Lyon që kaloi”.

“Ishte një sezon i pazakontë, i veçantë. Ne e gjetëm veten duke luajtur gjithçka në korrik dhe gusht, qëllimi kryesor ishte kampionati dhe e fituam atë. Ne e dinim se çdo gjë mund të ndodhte në Ligën e Kampionëve me këtë format. E përsëris, ne kemi arritur qëllimin kryesor”.

LEXO EDHE  Sezoni i Interit fillon sonte, formacioni zyrtar ndaj Fiorentinës