Kapet një sasi e madhe lënde narkotike në Bllatë

Një sasi e konsiderueshme lënde narkotike e dyshuar kanabis sativa është kapur në doganën e Bllatës.

Raportohet se lënda narkotike është gjetur në një kamion me logot e një mobilierie.

Mësohet se kamioni ishte i përshtatur dhe sasia e kanabisit ishte vendosur në një pjesë të ndarë në dyshemenë e kamionit.

LEXO EDHE  Vala e dytë e Coronavirus/Cilat vende në Evropë po përjetojnë një rritje të re në rastet e COVID-19?

Nga raportimet mësohet se sasia e drogës së bllokuar arrin në 200 kg. Kamioni me targa AA 450 YE po ikte drejt Maqedonisë së Veriut.