Europa League/ Sevilla merr avantazhin ndaj Romës, Reguilon shtang mbrojtjen verdhekuqe

Vjen goli i parë në ndeshjen Sevilla-Roma. Këto dy skuadra po përballen mes tyre në “Schauinsland-Reisen-Arena” të Duisburgut për një biletë për në çerekfinalet e Europa League.

Spanjollët, të cilët janë rekordmenët e këtij kompeticioni, kanë kaluar në avantazh në minutën e 22-të. Autori i golit është Sergio Reguilon, mbrojtësi i majtë i ekipit andaluzian.

LEXO EDHE  Arbitri jep penallti pasi mbyll ndeshjen, fitore e çmendur për United

Lojtari që ka ardhur në huazim nga Real Madrid, ndërmori një inkursion shumë të bukur, dribloi kë i doli para dhe nuk gaboi përballë Pau Lopez, duke shënuar një gol shumë të rëndësishëm për ekipin e tij.