Kosovë rëndohet bilanci/ 15 persona humbin jetën nga Covid-19, konfirmohen 218 raste

Rëndohet situata nga koronavirusi në Kosovë, ndërsa 15 qytetarë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Gjithashtu, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 218 raste të reja me koronavirus.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë njoftoi se janë shëruar 156 persona.

Ndërkohë rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 70 raste, komuna Podujevë 23, komuna Gjilan 16 raste, komuna Ferizaj 15 raste, komuna Fushë Kosovë 12 raste, komuna Pejë 12 raste, komuna Lipjan 7 raste, komuna Prizren 7 raste, komuna Suharekë 7 raste, komuna Drenas 6 raste, komuna Skenderaj 6 raste, komuna Gjakovë 5 raste, komuna Malishevë 5 raste, komuna Dragash 4 raste, komuna Mitrovicë 4 raste, komuna Deçan 3 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Shtime 3 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Rahovec 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Kaçanik, Klinë, Kllokot dhe Vushtrri.

LEXO EDHE  Pa tokë dhe pa shpresë: Kostot e fshehta të inceneratorit të Sharrës

Instituti Kombëtar dhe Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm pasi rreziku i COVID-19 vijon të jetë ende prezent.