Aksidenti i 3 fishtë në aksin Elbasan-Peqin, humb jetën një shtetase/ Ka të plagosur

Një grua ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Elbasan-Peqin.

Aksidenti ka ndodhur pranë fshatit Murrash.

Në aksident janë përfshirë 3 automjete, ndërsa raportohen edhe të plagosur, por pa rrezik për jetën.

Viktima është identifikuar si G.I, 43 vjeç, e cila ishte pasagjere në një prej automjeteve.

Policia ka nisur hetimet lidhur me aksidentin.

Elbasan/Informacion paraprak

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Murras mjeti tip ” Skoda”, me drejtues shtetasin A.I.,rreth 45 vjeç, banues në Kuçovë, Berat është përplasur me mjetin tip “Skoda” me drejtues shtetasin N.H., si dhe me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin R.B., banues në Maqedonin e Veriut.

LEXO EDHE  Dosja 339, gjysma e të pandehurve kërkojnë gjykim të shkurtuar

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë shtetasja G.I.,43 vjeçe, banuese në Kuçovë, Berat e cila ishte pasagjere në mjetin tip “Skoda”, si dhe janë plagosur të tre drejtuesit e mjeteve,jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.