Dybala mposht Ronaldon dhe Immobilen, shpallet lojtari i vitit në Serie A

during the Serie A match between Juventus and Brescia Calcio at Allianz Stadium on February 16, 2020 in Turin, Italy.

Futbollisti i Juventusit, Paulo Dybala është votuar si futbollisti më i mirë në Serie A për sezonin 2019-2020.

Shoku i tij i skuadrës, Cristiano Ronaldo, edhe pse kishte gola më shumë të shënuar, nuk arriti ta fitojë këtë çmim.

Kujtojmë se Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë në Serie A sezonin e kaluar.

Portieri më i mirë i sezonit është shpallur Szczesny, ndërsa mbrojtësi më i mirë është votuar De Vrij. Ndërkohë Immobile i cili u shpall golashënuesi më i mirë në Europë, fitoi çmimin si sulmuesi më i mirë i sezonit duke mposhtur Cristiano Ronaldon.

LEXO EDHE  Shpërthen “Meazza”, Interi kalon në avantazh ndaj Juventusit