Altin Lala në Milano për Rashicën?

Milot Rashica është lakuar si një objektiv i Milanit në merkato dhe kjo ka ndodhur më së shumti gjatë periudhës që flitej për Ralf Rangnick si kandidati kryesor për të të marrë drejtimin e klubit italian.

Në fund iu besua Piolit, por sulmuesi i Werder Bremen mbeti në skenë. Shkak ishte një fotografi e Altin Lalës, menaxherit të Rashicës, në Milano. Menjëherë nisi të flitej për një takim të tij me drejtuesit e Milanit, por diçka e tillë është hedhur poshtë.

LEXO EDHE  Hajdutët boshatisin shtëpinë e Dybala-s

Milannews.it shkruan se ka kontaktuar vetë Lalën dhe nuk konfirmohet një takim, ndaj për momentin s’mund të thuhet diçka më tepër. Rashica pritet të largohet nga Werder Bremen, që nuk e lë të lirë pa 25 milion euro. RB Leipzig ka tentuar ta transferojë, por nuk e ka bindur klubin e sulmuesit dardan. /abcnews/