U qëllua nga një distancë e afërt/ Zbardhen detaje të reja nga vrasja e 71-vjeçarit

Detaje të reja zbardhen nga ekzekutimi mafioz i 71-vjeçarit Abdulla Budlla, në Fushë Prezë.

Ngjarja kriminale ndodhi pasiditen e sotme, në një zonë shumë të populluar, viktima është qëlluar nga një distancë 3-4 metra.

Trupi i pajetë i të moshuarit është gjetur jashtë makinës së tij, çka ngre dyshime se diçka e ka bërë atë të dalë nga mjeti, një pritë, një telefonatë apo diçka tjetër.

LEXO EDHE  Studimi/ Gjenet e 'Neandertali't mund të rrisin rrezikun për COVID-19, ja cilat vende preken

Mësohet se 71-vjeçari punonte prej vitesh taksist pa licencë në fshatin e tij, Hametaq, disa kilometra larg krimit, dhe njihej nga të gjithë, por nuk rezulton të ketë pasur probleme.