Kapen me drogë, arrestohen 2 shqiptarët! Emrat

Në listën e personave të rrezikshëm të arrestuar në Manchester të Britanisë janë së fundmi edhe dy shqiptarë.

Sipas informacioneve, ata janë Olsi Goga dhe Valten Gjini, të dy 33 nga vjeç dhe janë ndaluar nga oficerët pasi vunë re një VW Passat që po drejtohej për në Kingsëay në Burnage.

Pas sinjalizimit nga policia, ata vendosën të ndalonin makinën, duke përfshirë shtetasit shqiptarë Goga dhe Gjini, të cilët vetëm sa shtuan dyshimet pasi policia gjeti kanaçe për ujitje dhe pleh në makinë.

Kur u pyetën, shqiptarët nuk dinë çfarë të thonin.

Në përpjekje për të provuar identitetin e tyre, ata ofruan që t’i çonin oficerët në adresën e tyre.

LEXO EDHE  Peter Lumaj: Trump fitoi, ja çështja që do dominojë fushatën

Kur mbërritën, oficerët ndjenë erën e kanabisit. Kanabisi ishte në një dollap ajrimi dhe paratë e gatshme u futën në sirtarët e TV.

Policia vlerësoi se ekzistonin rreth 15 kilogramë kanabis, e cila mund të vlente 45,000 paund nëse shiten me shumicë, ose 150,000 nëse shitej në rrugë.

Ata zbuluan gjithashtu midis 10,000 dhe 15,000 paund.

Ata fillimisht u arrestuan nën dyshimin e vjedhjes së një automjeti, shkruajnë mediat lokale.

Pas vlerësimit të rastit, gjykatësi i burgosi ??të dy burrat me 12 muaj secili.