Shpërndanin kokainë me motor, policia arreston çiftin shqiptar

Një çift me origjinë shqiptare u arrestua nga policia greke, pasi akuzohen se trafikonin kokainë në Halkidiki.

Gjatë një kontrolli befasues të shtëpisë së tyre në Nea Kallikratia, policia sekuestroi dy pako kokainë me një peshë totale 91.2 gram dhe një motor me të cilin burri 35-vjeçar dhe gruaja 28-vjeçare lëviznin mallrat e tyre të paligjshme.

LEXO EDHE  Incidenti me Poloninë, FIFA ndëshkon Shqipërinë! Ja masat e marra

Policia gjeti gjithashtu edhe 1.540 euro nga shitjet.

Të dy shqiptarët u dërguan në prokurorinë e Gjykatës së Shkallës së Parë të Selanikut.