Serie A mbyll sot sezonin, përcaktohet skuadra e fundit që qëndron në elitë

Genoa apo Lecce? Kush do të mbetet në Serie A për edicionin e ardhshëm? Gjithçka vendoset sonte teksa luhen takimet e fundit të javës së 38-të.

Për sa i përket rivalitetit për zonat evropiane  gjithçka është vendosur, ndërsa sonte në Itali luhet për fundin e tabelës, saktësisht për skuadrën që qëndron në ligë.

Genoa dhe Lecce janë dy skuadrat që rrezikojnë të shkojnë në Serie B. Genoa ka fatin në duart e veta, pasi qëndron me një pikë më shumë sesa Lecce. Një fitore e tyre kundër Verona do të bënte që Lecce të mbetet jashtë Serie A në çdo rezultat tjetër.

LEXO EDHE  Hajdutët boshatisin shtëpinë e Dybala-s

Kurse, Lecce synon tri pikët kundër Parma, me shpresën se Verona e Juric do të ndalë Genoan.

Mbetet të shihet se si do të jenë rezultatet sonte, për të parë kush mbetet në Serie A dhe kush bie në Serie B.