Riktheu ‘Këpucën e Artë’ në Serie A, Lazio bën gati super ofertën për Ciro Immobile-n

Lazio nuk besohet se do të lejojë largimin e “bomberit” më të mirë të sezonit 2019-2020, Ciro Immobiles.

Teksa dje shënoi golin e 36-të sezonal në Serinë A, në Itali raportohet se president i klubit bardhekalër, Claudio Lotito, është gati t’i ofrojë “Këpucës së Artë” së këtij sezoni një kontratë të re, ku Immobile do të paguhet 3.5 milionë euro si dhe do të shpërblehet me bonus për çdo arritje të realizuar gjatë sezonit.

LEXO EDHE  5 gola në 6 ndeshje, sulmuesi shqiptar po dominon në Skoci

Immobile kërkohet nga shumë klube të huaja, ku Manchester United ka shprehur hapur dëshirën për të blerë italianin.

Ai arriti të thyejë dominimin Ronaldo-Messi për “Këpucën e Artë” si dhe arriti të rikthejë në Serinë A këtë cmim individual pas 13 viteve.