Ndahet nga jeta në mënyrë të parakohshme mjekja e njohur

Doktoresha e njohur Albana Çela është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme. Çela ishte një kirurge e zonja, pedagoge e dashur dhe një grua e fortë, nënë e dy vajzave.

Lajmin për ndarjen e saj nga jeta e bën me dije Shoqata e Infermierëve bashkë me një dedikim prekës.

“Lufta me sëmundjen të bëri të mos shikosh shumë gjëra mbi tokë por nuk të pengoi te lesh kujtime të bukura për të gjithë ne që të njohim.

LEXO EDHE  Laboratori i kriptomonedhave në Krujë, policia jep detaje: U sekuestruan 7 pajisje elektronike

Një humbje e madhe për studentet, kolegët, familjarët e mbi te gjithë për dy vajzat e vogla të mitura që ishin forca jote më e madhe. Lamtumirë”, thuhet në njoftimin e shoqatës së infermierëve.

Të shumtë janë kolegët, miqtë e dashamirësit që janë tronditur nga ky lajm i trishtë dhe ende nuk e besojnë dot që doktoreshë Albana Çela nuk jeton më.