E premte, Prill 10, 2020
Etiketimet Cela

Etiketim: cela

Rama flet për amnisti fiskale, Kryeprokurori: Do hetojmë informalitetin

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, ka folur për një situatë emergjence në organin e akuzës, duke e lidhur këtë me faktin se edhe në...

Olsian Çela thirrje prokurorëve: Zbatoni ligjin antimafia

Kryeprokurori Olsian Çela ka kërkuar perfeksionim të metodikave nga prokurorët, ndërsa ka cilësuar si të mangët luftën ndaj pastrimit të parave. Gjatë një takimi...

Lufta ndaj krimit dhe korrupsionit/ Yuri Kim takime me Lleshaj dhe...

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, vijon takimet me drejtues të institucioneve në vend, ndërsa dy ditë më parë mori zyrtarisht detyrën. Kështu sot, diplomatja...

Pas Durrësit, kryeprokurori i ri shkon në Krujë

Pas vizitës në prokurorinë e Durrësit, kryeprokurori i ri Olsian Çela niset direkt për në Prokurorinë e Krujës. Edhe kjo prokurori ka nisur hetimet pas...

Dëmet nga tërmeti dhe hetimet, Prokurori i Përgjithshëm mbërrin në Durrës/...

Një ditë pas marrjes së detyrës dhe pas premtimit se pas situatës së jashtëzakonshme të krijuar nga tërmeti i 26 nëntorit, akuza duhet të...

Çela dhe Çapja të pafajshëm/ Policia: Vendime të paligjshme që i...

Policia e Shtetit del kundër vendimeve për shpalljen të pafajshëm të Suel Çelës dhe Florenc Çapjas. Sipas policisë. këto vendime po i japin krah krimit. Në...

Kandidati për Kryeprokuror/ Olsian Çela: Ka pasur dobësi në hetime, një...

Pavarësia e prokurorit është shumë e rëndësishme, raportet mes drejtuesve dhe vartësve, shpeshherë kanë çuar në tensione dhe deformime të interpretimit të ligjit apo...

102 kandidatë refuzojnë mandatin e deputetit/ Ja dy emrat e fundit...

Klement Çela dhe Fisnik Qosja, kandidatë të PD-së për deputet në zgjedhjet e 25 qershorit 2017, kanë refuzuar mandatet. Çela, i renditur në listën shumëemërore...
WhatsApp DENONCO