Vllaznia-Besëlidhja, FSHF përcakton datën e re për sfidën e “playout-it”

Vllaznia do duhet të kalojë ”pengesën” Besëlidhja për të qëndruar në Superiore.  Përballja e Play Out mes dy skuadrave  ishte parashikuar të luhej me datën 5 gusht, por ndryshimet më të fundit rezervojnë këtë sfidë me datën 2 gusht, në orën 19.00, në stadiumin ”Loro Boriçi”.

LEXO EDHE  Kaçe dhe Mala nga minuta e parë, si ndryshon formacioni i Partizanit ndaj Skënderbeut

Vllaznia ka zhvilluar një sezon negativ, ku kanë ndikuar edhe problemet e shumta brenda klubit. Synimi është qëndrimi në elitë, për të menduar më pas për edicionin e ardhshëm.