Ngjarja në Elbasan/ Nga nofka ‘Flor Qorri’ te vrasja që vëllai kreu vite më parë, kush është viktima

Personi që humbi jetën në orët e para të mëngjesit të sotëm në Elbasan, Florian Lamçja, njihej me nofkën “Flor Qorri”.

Viktima, nga raportimet, mësohet se humbi jetën si pasojë e plagëve të marra, pas një sherri me dy persona të tjerë.

Ngjarja ndodhi në afërsi të qendrës së qytetit, rreth orës 05:00 të mëngjesit, në lagjen “Luigj Gurakuqi”.

Nga raportimet mësohet se vite me parë vëllai i tij, Olti Lamcja, vrau me armë Almir Canin, pronarin e një diskoje në Elbasan, ndërsa është dënuar me 22 vite burg.

LEXO EDHE  Kjo është komuna ku diaspora nuk ka dërguar asnjë votë

Ndërkohë, viktima, person me precedentë penale, është akuzuar për përfshirje në disa ngjarje të rënda kriminale, ndërsa dyshohet se ka qenë vrasës me pagesë.

Aktualisht, autorët e ngjarjes, miqtë e tij, Adriano Hajdari dhe Sokol Sanxhaktari, ndodhen në komisariat. Gjithçka dyshohet se nisi pas një sherri për motive banale, pasi viktima dhe autorët kishin nisur të pinin përgjatë gjithë natës, ndërsa nga mëngjesi kishte nisur dhe sherri që çdo në vdekjen e 40-vjeçarit. /Syri/