Partizani “pastrohet” nga Covid-19, Erald Çinari del negativ në testin e dytë

Asnjë i infektuar te Partizani. Edhe Erald Çinari e ka kaluar coronavirusin dhe këtë e ka konfirmuar klubi i kuq përmes rrjeteve sociale.

“FK Partizani njofton se lojtari Erald Çinari, ka kaluar me sukses testin e tamponit pasi ka rezultuar negativ. Sulmuesi 23 vjeçar i është nënshtruar testit të radhës dhe ka marrë përgjigjen, duke dalë negativ”, njofton klubi i Partizanit.

LEXO EDHE  Kumbulla titullar në humbjen e thellë të Romës, ja nota e mbrojtësit shqiptar

Tashmë të pestë futbollistët e Partizanit që rezultuan pozitivë, Erald Çinari, Kristi Kote, Esat Mala, Deian Boldor dhe Besnik Ferhati e kanë mposhtur virusin e rrezikshëm.