Reagimi i KLP për kritikat ndaj SPAK, Vasili 4 pyetje ambasadës së SHBA dhe BE

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka drejtuar 4 pyetje drejt ambasadës së SHBA dhe BE në Tiranë lidhur me kundërpërgjigjen e KLP për kritikat e Theo Jacobs ndaj SPAK.

Vasili thotë se me reagimin e sotëm të KLP, ONM-në nuk e begenis dhe nuk e pyet njeri.

Por sipas Vasilit, a ka integritet Reforma në Drejtësi kur ONM që është në Kushtetutë, ka dhe juristë nga SHBA dhe BE, jep opinione dhe ato përbuzen?

STATUSI NGA PETRIT VASILI

LEXO EDHE  “Nga ulja e moshës së vaksinimit te doza e 3-të”, Rakacolli: Vendimet që pritet të marrim nesër

4 pyetje SHBA-se dhe BE-se ne Tirane per ONM-ne qe s’e pyet më kush!

Po çfare duhet Operacioni Nderkombetar i Monitorimit, qe e kemi edhe ne Kushtetute, eshte edhe me juriste nga SHBA dhe BE, kur nuk e degjon njeri???

Ke besoni me shume ONM apo SPAK?

A ka integritet reforma ne drejtesi kur ONM-se ja perbuzin opinionet qe jep?

Po SHBA dhe BE ne Tirane a jane te lumtur qe ONM-ne e tyre nuk e begenis njeri?