E martë, Korrik 7, 2020
Etiketimet Klp

Etiketim: klp

Arta Marku transferohet përkohësisht nga Shkodra, në Apelin e Tiranës

Këshilli i Lartë i Prokurorisë caktoi ish Prokuroren e Përgjithshme Arta Marku, në prokurorinë e Apelit Tiranë. Kushtetuta përcakton se “pas përfundimit të mandatit dhe me kërkesë të...

KLP rikthen Arta Markun në Tiranë, ja ku caktohet përkohësisht

KLP miratoi sot 6 projekt-akte për caktime të përkohshme të disa emrave nga radhët prokurorëve dhe gjyqtarëve. Kreshnik Ajazi aktualisht prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës...

Ibrahimi: Vetingu ka shkarkuar persona që kurrsesi s’kanë gjë të përbashkët...

“Ajo që më vjen keq për organet e vetingut është se në disa raste kanë goditur persona që kurrsesi nuk kanë gjë të përbashkët...

Gara për SPAK, më datë 18 maj intervistohen katër kandidatë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, në vijim të procesit të vlerësimit të kandidatëve për prokuror në Prokurorinë e Posaçme, njofton se në datën 18...

KLP “shfajësohet” me Arta Markun, i zgjat edhe 3 muaj mandatin...

Nga Boldnews.al Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) i ka zgjatur Arta Markut edhe me 3 muaj komandimin në prokurorinë e Apelit të Tiranë, në...

KLP deklaron mbarimin e mandatit të Dollapajt, emëron Arta Markun te...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë njoftoi se ka miratuar me anë të vendimeve qarkulluese shtatë projekt-akte, gjashtë caktime të përkohshme dhe nje vendim për...

KLP “sfidon” korona-virusin për t’i bërë qokën e radhës Donika Prelës

Nga BoldNews.al Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka ndërmarrë disa veprime “in-extremis”, me qëllim që t’i sigurojë ish-drejtueses kontraverse të Krimeve të Rënda, Donika Prela,...

S’kaloi Vetting, KLP konfirmon mbarimin e mandatit për Besnik Canin

Këshilli i Lartë i Prokurorisë konfirmoi sot mbarimin e mandatit të prokurorit Besnik Cani, i cili nuk kaloi Vetting në KPA. Mbarimi i mandatit është...

Dy vendet vakante për SPAK/ Shtyhet me 1 muaj afati i...

Shtyhet me 30 ditë afati për aplikimin për dy vendet vakante në Prokurorinë Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit. Burime zyrtare nga KLP bënë...

KLP emëron 10 prokurorët e rinj/ Emrat dhe funksionet

Këshilli i Lartë i Prokurorisë miratoi sot 10 magjistratët në funksionet e prokurorëve. Mësohet se prokurorët e rinj përfunduan Magjistraturën në 2019. Emërimet e reja: Gëzim...

“Tartarizimi” i Reformës në Drejtësi

Nga Boldnews.al Prej 3 ditësh, rrjeti është përfshirë në ilaritet e ironi për kërkesat e çuditshme që anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë,...

“I dashur Tartar…”/ Ironia e gazetarit për anëtarin e KLP: Ju...

Një ditë më parë qarkulloi në rrjet një shkresë që anëtari i KLP-së, Tartar Bazaj, ia dërgonte kreut të këtij institucioni, Gent Ibrahimi, ku...

Shtimi i prokurorëve/ KLP “modifikon” kërkesën e drejtuesit të SPAK

Nga BoldNews.al Këshilli i Lartë i Prokurorisë miratoi të Premten prokurorin e nëntë të SPAK-ut, ndërkohë që ka “modifikuar” kërkesën e drejtuesit të Prokurorisë Speciale...
WhatsApp DENONCO