Shqiptarë e italianë p*rdhunojnë 40-vjeçaren / Nisin hetimet

Një grua rumune, rreth 40-vjeçe, është përdhunuar në grup, nga shqiptarë, rumunë e italianë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Bolonja, ku disa shqiptarë, italianë dhe rumunë, kanë abuzuar me gruan, duke e dhunuar seksualisht brenda një ofiçine.

Denoncimi është bërë në polici nga 40-vjeçarja, ndërsa kanë nisur hetimet për dhunë seksuale dhe pengmarrje.

Sipas dëshmisë së gruas, ngjarja ka nisur të enjten në mbrëmje, kur ajo kishte dalë nga një bar dhe i ishte drejtuar banesës së saj.

Por ajo është ndaluar nga një makinë ku ndodheshin 5 burra, shqiptarë, italianë dhe rumunë. Ky i fundit mësohet se kishte njohje me gruan, të cilën e kanë hipur në makinë me zor.

LEXO EDHE  Mbetjet/ Rama zbulon “delet e zeza” ndër kryebashkiakët: Po s’punuat mirë, bashkitë do i marrë qeveria nën administrim

Më pas makina është drejtuar një ofiçineje

Ajo ka treguar se është goditur dhe më pas përdhunuar deri në mëngjes nga 5 persona. Ajo ka treguar për policinë se në mëngjes e kishte gjetur celularin dhe fillimisht i ka kërkuar ndihmë shokut të saj dhe më pas ka telefonuar policinë.

Policia mësohet se ka sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë për të qartësuar të gjithë denoncimin e rumunes, ndërsa pronari i ofiçinës ka mohur të ketë dijeni për atë që ka ndodhur.