Premier League uli “siparin”, veterani mposht yjet dhe fiton “Këpucën e Artë”

Jamie Vardy është fituesi i “Këpucës së Artë” në Premier League. Sulmuesi i Leicester  është golashënuesi më i mirë i këtij sezoni në Premier Ligë me 23 gola.

33-vjeçari i “Dhelprave” mposhti në garën e fortë yje si: Pier Emerik Aubameyang (Arsenal), Rahim Sterling (Mançester City) dhe Mohamed Salah (Liverpool).

LEXO EDHE  Shokon Patrice Evra: Kur isha 13 vjeç më kanë pë*dhunuar

Gjithsesi ky sukses individual për anglezin shuhet disi pasi  skuadra e tij nuk ia dolën të siguronin pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve për sezonin e ardhshëm pasi u mposhtën në sfidën direkte nga Manchester United.