Mel Gibson i infektuar me koronavirus, qëndroi një javë në spital

Aktori Mel Gibson ka qenë i shtruar në muajin prill në spital pasi ishte infektuar me koronavirus. Gibson, 64 vjeç, u shtrua në një strukturë mjekësore në Los Angeles pasi kishte simptomat e Covid dhe më pas rezultoi pozitiv, por që e mori veten komplet pasi u trajtuar më një antiviral.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i tij: “Rezultoi pozitiv në prill dhe kaloi një javë në spital dhe u trajtua me ilaçin Remdesivir. Më pas ka rezultuar negativ edhe pas shumë testesh dhe tashmë ka antitrupa”.

LEXO EDHE  Pas afrimitetit të tepruar të Semit dhe Donaldit, Bora Zemani futet në shtëpinë e "Big Brother" (Video)

Janë të shumtë yjet që kanë luftuar koronavirusin, mes të cilëve Idris Elba, Tom Hanks dhe bashkëshortja e tij Rita Wilson, Olga Kurylenko, Pink, Kristofer Hivju, Andy Cohen dhe Daniel Dae Kim. Disa nuk ia dolën si ylli i Broadway Nick Cordero dhe Adam Schlesinger.