Surprizon Marquez, 5 ditë nga operimi bëhet gati të garojë

E vetmja gjë që mungon në karrierën e Marc Marquez është një rikthim legjendar nga dëmtimi. Pikërisht këtë gjë, piloti spanjoll i MotoGP është gati ta realizojë vetëm 5 ditë pas operimit të krahut të djathtë.

6 herë kampioni i botës u aksidentua të dielën e kaluar, u operua ditën e martë, ditën e mërkurë u rikthye në shtëpi dhe mëngjesin e kësaj të enjteje erdhi lajmi i pabesueshëm. “Pas operacionit të suksesshëm të së martës, Marc Marquez rikthehet në Jerez”, shkruhet në Twitter-in e skuderisë Honda, postim i cili shokoi mbështetësit e tij.

LEXO EDHE  Fitorja e Milanit ndaj Veronës, Giroud: Kisha kohë që e prisja këtë moment

Faktori kyç i rikthimit të Marquez lidhet me faktin që fraktura nuk ka prekur nervin radial të krahut, çka e bën rekuperimin e dëmtimit shumë më të lehtë. Spanjolli u shfaq ndërsa u kthye nga operimi me krahun të fashuar dhe paraprakisht u mendua për një ndalesë të paktën 2-mujore të pilotit.

Gara e radhës në Moto Gp është ajo e Andaluzisë në cirkuitin e Jerez-it më 26 korrik.