Ndryshim strategjie te Vllaznia, Hysen Dedja i beson dy 19 vjeçarëve

Vllaznia mposhti në fundjavë Kukësin, duke bërë që Tirana të shpallet zyrtarisht kampione e Shqipërisë.

Dueli ndaj verilindorëve ishte deçiziv për të besuarit e trajnerit Hysen Dedja, që në dy sfidat e mbetura kërkojnë të shmangin zonën play-off.

Në duelin e fundit te Vllaznia është parë një ndryshim në ekipi, me trajnerin Dedja që I ka besuar dy 19 vjeçarëve. Sehar Bushaj dhe Eraldo Deda u futën në fushë në minutat e fundit, duke bërë debutimin me ekipin e parë të klubit kuqeblu.

LEXO EDHE  VIDEO/ Ronaldo mahnit tifozët e United dhe jo për gola, në moshën 36-vjeçare ai bën gjëra që nuk janë parë më parë!

Lojtarët e ekipit të U19 do e mbajnë mend gjatë këtë datë, ndërsa kanë zbritur zyrtarisht për herë të parë në tapetin e “Loro Boriçit”, me trajnerin që ka besuar te të rinjtë e Akademisë.