Luftëtari ra nga kategoria, nisin largimet nga klubi klubi gjirokastrit

Luftëtari ishte një nga dy skuadrat që nuk arriti të mbijetojë në Kategorinë Superiore këtë sezon. Së bashku me Flamurtarin, klubi me bazë në Gjirokastër do të militojë në Kategorinë e Parë të futbollit shqiptar sezonin e ardhshëm.

Si pasojë, në skuadër priten shumë ndryshime për sa i përket kontigjentit të lojtarëve. I pari që është zyrtarizuar si i larguar, është mbrojtësi 22 vjeçar, Armenis Kukaj. Plot 19 ndeshje ka luajtur mbrojtësi në Superiore këtë sezon dhe nga sot, është një lojtar i lirë.

Njoftimi i Luftëtarit:

Futboll Klub Luftëtari njofton mbylljen e bashkëpunimit me Armenis Kukaj.

Mbrojtësi 22 vjeçar dhe drejtuesit e klubit kanë ndërprerë bashkëpunimin mes tyre, duke i dhënë mundësi futbollistit të jetë lojtar i lirë.

Klubi falenderon lojtarin për kontributin e dhënë me fanellën tonë dhe i uron njëkohësisht suksese në jetë dhe në karrierë!

 

LEXO EDHE  I mbylli sezonin Van Dijk, portieri i Everton punëson truproja në shtëpi