Koronavirusi në Shqipëri/ 3 të vdekur në 24 orët e fundit

Në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit, 3 pacientë nuk e kanë fituar betejën me Covid-19, ndërsa janë regjistruar 108 raste të reja nga 477 testime të kryera.

Burime nga Ministria e Shëndetësisë, raportojnë se bëhet fjalë përkatësisht për një 77-vjeçare dhe një 83-vjeçar nga Tirana me sëmundje bashkëshoqëruese dhe një 68-vjeçar nga Hasi pa sëmundje të tjera.

LEXO EDHE  Aksident me një të vdekur në Vlorë

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 60 qytetarë duke e çuar numrin e të shëruarve në 2523 që nga fillimi i epidemisë.

LEXO EDHE: 

Koronavirusi në Shqipëri/ 108 raste të reja në 24 orët e fundit