FOTO/ Covid-19, Qeveria ndaloi muzikën, por ja çfarë ndodh në zyrat e postës

Qeveria vendosi pak ditë më parë ndalimin e muzikës pas orës 20:00, si një masë për të ndaluar grumbullimet në bare apo lokalet e natës, në kushtet kur duket se ka një dalje jashtë kontrollit të situatës pandemike të Covid-19.

Por ndërsa muzika është ndaluar shërbimet në zyrat që ofrohen nga qeveria janë bërë vatra të mëdha përhapjeje të Covid-19.

LEXO EDHE  Moti sot, reshje shiu në të gjithë vendin dhe ulje temperaturash

Ditën e sotme në Kavajë dhjetëra të moshuar janë mbledhur para zyrës së postës, ndërsa nuk ekziston as distancim fizik dhe as maska.

Fotot janë bërë publike nga ish-kryeministri Sali Berisha në faqen e tij në Facebook.

“Covid 19 e përhapin shërbimet e dështuara të narkoqeverise dhe jo kënga dhe muzika.

Fotot janë derguar sot nga qyteti i Kavajës! Turp!’, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha.