Video/ U shërua nga Covid-19 në moshën 102 vjeçare, fansi i Flamengos del nga spitali duke kënduar himnin e skuadrës së zemrës

Një tifoz i klubit Brazilian, Flamengo, mposhti coronavirusin në moshën 102-vjeçare.

Siç shkruan gazetari Marco Antônio P.Costa, “fanatiku flamenguist” mori duartrokitje nga punonjësit e spitalit dhe anëtarët e familjes, pasi u largua nga qendra anti-Covid, “Santana Center”.

E gjitha kjo ndodhi teksa burri i moshuar po dilte nga spitali, i veshur me bluzën kuqezi dhe duke kënduar himnin e Flamengos.

Menjëherë pasi doli nga spitali,  ai arriti të shohë edhe derbin mes Flamengos dhe Fluminenses,  duke iu gëzuar fitores të skuadrës të tij të zemrës.

LEXO EDHE  Ndryshon projekti, ndërpriten punimet për një nga tribunat e stadiumit të Kukësit