Klubi i radhës i Rashicës, agjenti Lala tregon preferencën e sulmuesit

E ardhmja e Milot Rashicës do të jetë larg Werder Bremen, por klubi gjerman nuk heq dorë nga anësori pa ofertën e duhur.

RB Leipzig tentoi ta merrte për 15 milion euro plus tre milion të tjera bonus, por Ëerder do 25 milion euro. Edhe agjenti i Rashicës, Altin Lala, e shikon si ide interesante këtë lëvizje. Deklarata e tij i shton edhe më tepër fjalët në fakt.

LEXO EDHE  Teuta rinovon me 6 lojtarë, firmosen kontratat e reja

“RB Leipzig është një klub interesant. Trajneri dhe stili i tyre i lojë përshtaten me Milotin. Është një klub që i bën më të mirë lojtarët”, ka deklaruar Lala për “Werder Deichstube”. Me Rashicën janë lidhur edhe klube të tjera, si Milani, Napoli e Liverpool, por gjasat janë që të mbetet në Gjermani.