FOTO/ Vasili-Ramës: Uzurpues, karagjoz politik

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, e quajti Kryeministrin Edi Rama, një mashtrues, lidhur me deklarimet e tij për marrëveshjen e 5 qershorit, ndërsa ka publikuar edhe disa nga email-et që përfaqësuesi i PS në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri, ka dërguar në drejtim të anëtarëve dhe ekspertëve, ku nuk shpreh asnjë pretendim lidhur me draft-marrëveshjen.

Vasili tha se Rama mashtron kur flet për Reformën Zgjedhore, ndryshimet Kushtetuese dhe shkatërrimin e marrëveshjes.

Duke e cilësuar Ramën një uzurpues, Vasili shkruan se ai është një karagjoz politik dhe duhet trajtuar si i tillë.

LEXO EDHE  ‘Ishte me penallti’/ Banorët flasin pas ngjarjes horror në Pogradec, ku djali i preu kokën nënës dhe e vari në derë

Postimi nga Petrit Vasili

Rama mashtrues,nuk kishte asnje pretendim per 5 qershorin!(Dokumenti).

Edi Rama mashtron hapur kur flet per Reformen Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese e shkaterrimin e marreveshjes se 5 qershorit.

Perfaqesuesi i Rames ne Keshill Politik Damian Gjiknuri i ka konfirmuar me shkrim(e-mail) ketij Keshilli se nuk ka asnje pretendim per kodin e miratuar konsensualisht sipas 5 qershorit.

Ndaj Rama eshte thjesht nje dhunues i kushtetutes, nje uzurpator pushteti, nje karagjoz politik dhe duhet trajtuar si i tille.

Shikoni e-mailet qe provojne qarte se Rama nuk kishte asnje pretendim.