VIDEO/ Grabiten dhe dhunohen, 3 emigrantë përfundojnë në spitalin e Korçës

Tre emigrantë të paligjshëm dyshohet se janë grabitur dhe dhunuar. Ata kanë mbërritur në spitalin rajonal të Korçës.

Emigrantët dyshohet se janë dhunuar dhe grabitur ndërsa po hynin në Shqipëri përmes shtegut të Bozdovecit ilegalisht.

Burime nga spitali bëjnë me dije se ata po marrin shërbim mjekësor ndërsa nuk dihen ende detaje nga ngjarja.

LEXO EDHE  ‘E mbajta në dorë gjysëm ore të gjallë, nuk kisha ...’/ Tragjedia e Himarës! Djali rrëfen si e humbi nënën në det

Nga ana tjetër policia ka mbërritur në spital dhe pritet marrja e tyre në pyetje për të vërtetuar nëse kemi të bëjmë me një grabitje apo nëse ata janë rrëzuar në këtë shteg ku po kalonin ilegalisht.