Të infektuar me COVID – 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Katër persona të shtruar në spitalin Infektiv dhe të infektuar me COVID, kanë ndërruar jetë.

Lajmin e konfirmoi Ministria e Shëndetësisë. “Në 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen 4 qytetarë: dy prej tyre 57-vjeçare nga Shkodra dhe Dibra, një pacient 75 vjeçar nga Durrësi dhe një paciente 81-vjeçare nga Tirana”, tha Marjeta Dervishi nga Instituti i Shëndetit Publik.

LEXO EDHE  Apeli nga ambasadori bullgar: Duhet dialog, ashtu sikundër me marrëveshjen e 5 qershorit

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/videos/3238899992799601/

Rastet e reja janë 83 nga 420 testime të kryera.

Në spital, janë të shtruar 72 pacientë – 8 në terapi intensive, 4 të intubuar.

65 janë të shëruarit në 24 orët e fundit.

Numri i rasteve aktive në vend është 1400.

Lexo edhe:

Bilanci ditor i COVID-19/ 4 humbje jete dhe 83 raste të reja. Ku zgjerohet harta e të prekurve