Kushton 50 mln paund, Manchester United pranë marrëveshjes me talentin italian

Ashtu siç raportojnë mediat angleze, Manchester United, ka arritur akordin me Fiorentinën për të blerë kartonin e Federico Chiesa.

22-vjeçari konsiderohet si një talent me potencial të madh që mund ta ndihmojë shumë skuadrën e Ole Gunnar Solskjaer në të ardhmen. “Djajtë e Kuq” janë të gatshëm të paguajnë 50 mln paund për anësorin e talentuar.

LEXO EDHE  Juventus shkarkoi Sarrin, ja tre kandidatët për stolin e bardhezinjve

22-vjeçari është pjesë e Fiorentinës që nga viti 2016-të kur nga akademia e skuadrës vjollcë ju bashkua ekipit të parë.

Në total në Serie A me Fiorentinën Chiesa është aktivizuar në 127 takime duke realizuar dhe 21 gola.