Shtrohet në spital aktori i njohur, rezulton i infektuar me koronavirus

Aktori i mirënjohur indian Amitabh Bachchan ka njoftuar fansat se ka marrë rezultatet e testit për koronavirus, që doli të jetë pozitiv.

Ai bëri të ditur se është shtrirë në spital, ndërsa familja dhe stafi i tij po i presin rezultatet e testit.

Bachchan u bën thirrje të gjithë atyre me të cilët ka pasur kontakt 10 ditët e fundit, t’i nënshtrohen testit për COVID-19.

LEXO EDHE  A e dini çfarë ndodh me trupin tuaj nëse nuk bëni dush për dy ditë?

“Këtë mbrëmje jam testuar pozitiv me CoviD… jam transferuar në spital .. spitali informon autoritetet.. familja dhe stafi i janë nënshtruar testeve, presin rezultatet”, ka shkruar aktori.