Humbi betejën me COVID/ Viktima, ish-volejbolliste e Vllaznisë

Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me COVID-19, 4 qytetarë.

“Në 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen 4 qytetarë: dy prej tyre 57-vjeçare nga Shkodra dhe Dibra, një pacient 75-vjeçar nga Durrësi dhe një paciente 81-vjeçare nga Tirana”, tha Marjeta Dervishi nga Instituti i Shëndetit Publik.

LEXO EDHE  Borxhet e 61 bashkive të drejtuar nga PS, 80 mln dollarë detyrime të prapambetura

“ABC News” raporton se 57-vjeçarja nga Shkodra e cila ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19 është Gonxhe Rexhepi, ish-volejbolliste e Vllaznisë.

Lexo edhe:

Bilanci ditor i COVID-19/ 4 humbje jete dhe 83 raste të reja. Ku zgjerohet harta e të prekurve